Automobilio pakabos detalių restauravimas – protingas aukso vidurys

Automobilio pakabos detalių restauravimas – protingas aukso vidurys

Automobilio pakaba – vienas svarbiausių ir sudėtingiausių jo įrenginių, kurio gedimas gali sukelti rimtą pavojų važiuojantiems. Tačiau naujos ir kokybiškos detalės yra pakankamai brangios, o pigesnės, bet nežinomo gamintojo – kokybės dažniausiai negarantuoja. Bet vairuotojai jau gana senokai surado aukso vidurį – pakabos detalių restauravimą.

Šiuolaikinio automobilio pakaba – sudėtinga, mechaninė sistema, sujungianti į vieną visumą automobi- lio korpusą, transmisiją ir ratus. Šis įrenginys susideda iš daugelio detalių. Pakaba yra bene labiausiai pažeidžiama automobilio konstrukcijos dalis, kadangi kelio nelygumų sukelti smūgiai pažeidžia jungiamuosius pakabos elementus, o veikiančios didelės apkrovos trumpina elastingų elementų eksploatacinį laiką.

Specialistai rekomenduoja periodiškai atlikti būti- nus pakabos priežiūros darbus. Jų nuomone reikėtų kas 10-15 tūkst. kilometrų atlikti pakabos diagnostiką, kadangi nuo pakabos detalių būklės priklauso automo- bilio eksploatacijos saugumas ir vairavimo komfortas. Bent kiek rimtesnis gedimas automobilio pakaboje gali sukelti rimtą pavojų juo važiuojantiems. O teisingai prižiūrima automobilio pakaba gali be gedimų tarnauti gana efektyviai ir ilgai. Tačiau niekas nenori patirti didelių išlaidų, taisant automobilio pakabą, ar perkant jos detales, o dar labiau nepageidaujamas atvejis – nebrangi, bet negarantuojanti kokybės detalė. Tad, pasak specialistų, pats optimaliausias ir efektyviausias šios problemos sprendimo būdas – kokybiška pakabos restauracija.

Tačiau, žinoma, kokybiška restauracija turi būti atlikta patikimo restauratoriaus, kuris turi aiškiai žinoti ribą, už kurios detalės restauravimas jau nebegalimas, o reikalinga nauja. Patikimą restauratorių galima len- gvai surasti remiantis vairuotojų rekomendacijomis. Toks yra autoservisas „Pas Vilių“, kuris jau užsitarnavęs patikimo ir sąžiningo paslaugų teikėjo vardą. Servisas dirba pagal originalią kauniečio Viliaus Petrausko sukurtą technologiją. Šios technologijos kūrėjas vienintelis Lietuvoje užpatentavo šią technologiją,  o serviso atliekamų darbų standartai yra patvirtinti šalies standartizavimo institucijų. Autoservise jau nuo 1995 m. atliekama automobilių pakabų restauracija. Autoserviso priėmėjo Algirdo Laurinaičio nuomone naujos pakabos net neapsimoka pirkti, nes kokybiškai restauruota pakaba tarnauja ilgiau negu nauja. Prirei- kia restauruoti ir visiškai naujų automobilių pakabas.

„Mes savo darbui duodame metų arba 50 tūkstančių kilometrų garantiją“ – sako pašnekovas, dirbantis „Pas Vilių“ jau 20 metų.

Automobilio savininkas gali sutaupyti dvigubai – jis ne tik įsigyja kokybišką daiktą pigiau, servisas „Pas Vilių“ už tą pačią kainą dar detalę ir įdeda. Servise restauruojamos detalės ir lengvųjų automobilių, ir sunkvežimių, ir autobusų bei mikroautobusų pakaboms.

„Pas Vilių“ taip pat turi specializuotą įrangą, skirtą torsioninę pakabą turinčios važiuoklės būklės diagnos- tikai ir jos remontui. Tai aktualu „Citroen“, „Peugeot“ ar„Renault“ automobiliams. Specialios įrangos pagalba servisas „Pas Vilių“ torsioninės pakabos problemą gali išspręsti operatyviau ir kokybiškiau nei daugelis kitų autoservisų.

Taip pat restauruojamos sunkvežimių ir traktorių vairo traukės bei galinės pakabos reaktyvinės trau- kės. Ūkininkai iš visos šalies siunčia traktorių traukes „Pas Vilių“. Jie gana dažnai naudojasi skubių siuntų gabenimo tarnybomis detalėms siųsti, tad džiaugiasi galimybe sutaupyti.

Serviso specialistai patys gamina ir restauravimui reikalingas gumines bei plastikines dalis, kurių pirkti atvažiuoja ir detalių restauravimo paslaugas siūlantys kolegos. Restauruodami ar gamindami naujas detales, serviso specialistai atsižvelgia į visus originalius konstrukcinius sprendimus.

Servisas turi ne tik modernią važiuoklės bei amortizatorių diagnostikos įrangą, skirtą visų rūšių lengviesiems automobiliams ir mikroautobusams, čia yra ir stabdžių diagnostikos stendas, atliekamas ratų suvedimas, ratų montavimas ir balansavimas, teikia- mos kitos paslaugos. Ratų suvedimas jau atliekamas naudojantis 3D stendu, kuris paremtas moderniausia ratų suvedimo technologija.

Serviso “Pas Vilių” turima specializuota ir moderni įranga leidžia ne tik kokybiškai atlikti darbą, bet ir klientams sutaupyti. Klientai “Pas Vilių”, kuris turi 4 filialus, lankosi ne tik iš Kiauno, bet ir iš visos Lietuvos.

 

  1. Automobilio pakabos restauravimas – išmintingas pasirinkimas, padedantis sutaupyti ir turėti kokybišką detalę.
  2. Servisas „Pas Vilių“ dirba pagal originalią Viliaus Petrausko sukurtą ir užpatentuotą technologiją.
  3. „Pas Vilių” restauruojamos sunkvežimių ir traktorių vairo traukės bei galinės pakabos reaktyvinės traukės. Ši paslauga ypač populiari tarp ūkininkų.
  4. Servisas „Pas Vilių“ taip pat turi specializuotą įrangą, skirtą torsioninę pakabą turinčios važiuoklės būklės diagnostikai ir jos remontui.